hakkımızda

Happy Mouflon Travel Ltd. ve Artur Ltd. 1979 yılında bir incoming Seyahat Acentesi olarak kurulmuştur. Gelen hizmetler dışında, Şirket, büyük gruplarını yönetme, etkinlik planlama, özel ilgi turları düzenleme ve kongre ve toplantıların uzman organizatörleri konusunda uzman bir kuruluş olarak çok iyi bilinmektedir. Öte yandan Özel İlgi Turları departmanı, dalış aktiviteleri, trekking ve kültürel alanlara gezilerin her alanında en iyi organizatör oldu.

Kullanışlı bilgi
Nüfus ve Dil

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin nüfusu 370.000'dir. Kıbrıslı Türkler toplam nüfusun %99'unu oluşturmaktadır. Türkçe, KKTC'nin her yerinde konuşulmaktadır ve resmi dildir; İngilizce de yaygın olarak konuşulur veya en azından anlaşılır. Ayrıca birçok otel ve bazı restoranlarda Almanca konuşulmaktadır.

İklim

Kuzey Kıbrıs'ın iklimi tipik Akdeniz'dir ve yılda sadece 40 yağmurlu gün yaşanır. Yıllık ortalama sıcaklık 19 C dir. En sıcak aylar ortalama öğlen sıcaklığı 37 C ile Temmuz, en soğuk ay ise ortalama öğlen sıcaklığı 12 C ile Ocak ayıdır.

Zaman

KKTC yerel saati Greenwich Saati'nden 2 saat ileridir ve Mart ayının son haftasından Ekim ayının son haftasına kadar Yaz Saati Uygulaması döneminde üç saattir.

Çalışma Saatleri

Kış ve yaz aylarında : Pazartesiden Cumaya 08.30-18:00 ve Cumartesi 09.00-13.00

Para birimi

Yerel para birimi Türk Lirasıdır. Döviz kuru, bankalar tarafından günlük olarak belirlenir ve ilan edilir.

Trafik

Trafik solda dolaşıyor. Trafik işaretleri uluslararasıdır. Kasabaları veya köyleri birbirine bağlayan tüm yollar, düzgün bir şekilde asfalt yollardır.

Göçmenlik Düzenlemeleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gelen tüm kişilerin geçerli bir pasaport veya Kara Kontrol Noktalarından geçerli bir kimlik taşıması gerekmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye vatandaşları geçerli bir kimlik kartı ile giriş yapabilirler. Yabancı ziyaretçilerin çoğunluğu için vize gerekli değildir. Yolcular Ercan havalimanı, Girne ve Gazimağusa limanları ve Tüm Kara Kontrol Noktalarında karşılanır.

Kıbrıs Coğrafyası ve Tarihi Ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kıbrıs, 9.251 km² yüzölçümü ile Sicilya ve Sardunya'dan sonra Akdeniz'in üçüncü büyük adasıdır. Doğudan batıya maksimum 240 Km uzunluğa ve kuzeyden güneye maksimum 100 Km genişliğe sahiptir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, adanın kuzey kesiminde 3.355 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır.

Ada, Akdeniz havzasının doğusunda, Türkiye'nin güney kıyılarından 60 Km, Suriye'nin Batı Kıyısından 96 Km ve Mısır'ın kuzey kıyısından 385 Km uzaklıkta yer almaktadır. Ada, bu stratejik konumu nedeniyle tarih boyunca Akdeniz'in büyük güçleri için bir mihenk taşı olmuştur. Adadaki eski uygarlıkların izleri 7000 yıl öncesine kadar Taş Devri'ne kadar sürülebilir; Daha sonra Asurlular, Fenikeliler, Makedonlar, Mısırlılar, Helenistik Krallıklar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Haçlılar, Lüzinyanlar, Venedikliler, Türkler ve İngilizler anıtlarını adada simge olarak bırakmışlardır. Tüm bu farklı kültürlerin çoğu, adadaki yaşam biçimini etkilemiş ve Kıbrıslıların yabancıları ve yabancı kültürleri karşılayan benzersiz “misafirperver karakterini” geliştirmiştir.

Adanın kuzey kesiminin doğal güzelliği dikkat çekicidir. Sahil şeridinin pitoresk manzarası, kumsalları, Girne Dağları, kırsal yaşamı ve tarihi mekanları ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Kıbrıs'ın iklimi, adayı dünyanın en sağlıklı yerlerinden biri yapar. Yılda ortalama 40 gün yağmurlu geçen uzun kurak yazlar ve ılık güneşli kışlar, yılın her mevsiminde farklı tercih ve ilgi alanlarına sahip turistleri cezbetmektedir.

Creative design

We strive for innovation even in the most common conventions.

Pixel perfect coding

We take pride in creative design that is never lost in translation.

Powerful admin panel

Use our powerful admin system to manage your tasks.

Superb customer support

Contact our support team if there is an issue with your site.
about us

Inspiration
Has No Borders

At our creative agency we make emphasis on comfortable conditions for creative minds that form groups of talented people for branding.

More About Us
Close

North Cyprus
Mehmet Akif Cd, Lefkoşa 99010 Nicosia

testimonials

What Our Clients Say

Mike Walker

This is an ideal community for brainstorming. I get inspired by your creativity, enthusiasm, and devotion to your job. Thank you for staying open-minded about the new trends in the world of design and marketing.

Mike Walker

Developer
Anna Smith

I met so many interesting people over the last couple of months, who proved to stay ahead of the modern technologies in the world of branding and web design. I loved working with you all, thank you so much!

Anna Smith

Designer
Romeo Garcia

It was nice working with your creative team. I look forward to doing more interesting projects in the future! Thanks for the great experience and the opportunities that you give to the new generation of designers!

Romeo Garcia

Developer
about us

creative branding design agency

more information